KOOLITUSED

SCRAPBOOKER.EE. Rahvusvaheliselt tunnustatud paberikäsitöömeistrite koolitused Tallinnas: ELENA OLINEVICH (Minsk). 23.-26. novembril 2017. 

 

Elena OLINEVICH on tõeline paberi ja värvide kuninganna. Tema käteosavuse tõestuseks on mitmekihilised kaardid, õrnnaiselikud mixed media lõuendid, võlualbumid peidus detailidega ja keeruliste paberikonstruktsioonidega - maagilised leheküljed, kus iga element mängib oma rolli. See ongi põhjuseks, miks mitmed disainpaberi ja kaunistuste tootjad nagu Maja Design (Rootsi), Graphic 45 (USA), Prima Marketing ja BoBunny (USA) on valinud Elena oma disainimeeskondadesse. Elena kasutab paljudes oma töödes värve ja suudab erinevate tehnikate abil teha igast tööst tõelise kunstiteose. Koolitustele on oodatud nii algajad, kui ka vilunumad skräpperid. Igaühel on, mida õppida. Elena tuleb Minskist Tallinnasse juba neljandat korda ning seekord on võimalus tutvuda tema uusimate tehnikatega.

 

Töötoad toimuvad Scrapbookeri stuudio-kaupluses Tallinnas Estonia pst. 1-305 (asume Meloni keskuse 3. korrusel, sissepääs Viru keskuse ja Tammsaare pargi vastas asuvatest klaasustest). Registreerida saab meili teel: info@scrapbooker.ee või telefoni (372) 53302434 kaudu. 

 

Maksmine toimub kahes osas: esimene peale registreerimist pangaülekandega, teine koolitusepäeval sularahas. Kui ettemaksu tasunud osavõtja ei saa mingil põhjusel koolitusel osaleda, siis ettemaksu ei tagastata. See on seotud rahvusvahelise koolitaja vastuvõtukuludega, mida jagatakse kõigi osavõtjate vahel.

Koolitused toimuvad vene keeles tõlkega eesti keelde. Vajadusel annab Elena selgitusi ka inglise keeles.

 

Igal osalejal on võimalus 3 tööpäeva jooksul osta kaupa SCRAPBOOKERi poes 10% soodustusega.

 

23. novembril kl 18. JÕULUKAARDID

 

 

Ees on imelised pühad - Jõulud ja Uus Aasta. Selleteemalisi kaarte pole kunagi palju, nii ongi õige aeg alustada ettevalmistusi. Selles töötoas süveneme maagilisse paberiloomingu maailma koos Maja Designi disainpaberiga. Valmistame kaks kaarti ja õpime valmistama kaunistusi oma kätega, kasutades selleks väljalõikeid ja heegeldatud elemente. Õpime erinevatest väljalõigetest ühise kompositsiooni koostamist ja saame tuttavaks visuaalsete 3D efektide loomise saladustega.

 

Töötuba kestab 3,5-4 tundi. Hind 26 € (sh ettemaks 11 €)

 

24. novembril kl 15.30. LASTEALBUM

 

 

 

 

Selles albumis on erikujulised leheküljed ja palju huvitavaid lisaelemente, mis võimaldavad paigutada sinna võimalikult palju fotosid. Album on kõvaköiteline ja kangaga kaetud kaantega. See töötuba on tõeline paberinauding, sest siin töötame ainult paberiga. Kõik kaunistuselemendid ja leheküljed on erilise kujuga. Lisaelemendid on samuti disainpaberist. Kasutame Sweetcherry paberit vahvate loomadega. See album näeb välja väga mitmekihiline ja mahuline. Puudutame ka väljalõigete ja digitaalsete masinate -plotteritte teema (jagan oma nägemust nende plussidest-miinustest). Räägime kompositsioonist heleda või aktiivse taustaga paberiga töötamisel. Valmiv album on vastus küsimusele kuidas teha sama ilusaid albumeid nii poistele kui tüdrukutele. See album sobib kingituseks igas eas lapsele või lapsemeelsele täiskasvanule.

 

Töötuba kestab umbes 6 tundi, pooletunnise vaheajaga. Hind 72 € (sh ettemaks 30 €).

 

25. novembril kl 11. JÕULULÕUEND

 

 

Loome ruumikujunduse, mis kaunistab teie kodu pühade ajal ja mida võib imetleda ka aastaringselt. Joonistame lõuendil jõulupärja imitatsiooni. Kasutame haruldast värvipaletti. Valikuks pakun kolm erinevat värvide kombinatsiooni, mida peaks valima koolitusele registreerimisel.

 

Töötoas puudutame järgmiseid teemasid:

töö lõuendiga ja selle ettevalmistus joonistamiseks;

joonistame akvarelliga ja akrüülvärvidega, käsitleme nende kasutuserinevusi;

kuidas joonistada, kui on suur soov, kuid oskusi napib;

tekstuurpasta kandmine tööpinnale ning trafaretid talviste tööde jaoks;

peale joonistamist kaunistame tööd Prima Marketingi lilledega.

Seda lõuendit saab teha nii fotoga kui ka ilma. Kui soovid kasutada pilti, siis sobiv suurus on 7,5-8x10-11 cm (pool tavapildist - prindi fotolaboris kaks pilti ühele lehele).

 

Töötuba kestab 4-4,5 tundi. Hind 49 € (sh ettemaks 20 €)

 

25. novembril kl 16.30. AKVARELLJÕULUKAARDID

 

Kas te pole ehkkunagi töötanud akvarelliga? Pole hullu, sest selliste kaartide loomiseks ei pea olema kunstnik. Vajalik on ainult hea tuju ja soov heas seltskonnas veidi joonistada. 

Loome tausta ja joonistuse akvarellvärvidega. Proovime märja- ja kuivtehnika võimalusi. Lõpptulemuseks saame kaks sarnast, kuid erinevate tehnikate baasil tehtud kaarti, mida kaunistame Prima Marketingi lilledega.

 

 

 

Töötuba kestab 4-4,5 tundi. Hind 30 € (sh ettemaks 12 €)

 

26. novembril kl 11 DENIMALBUM

 

 

 

 

 

Selles töötoas loome universaalse albumi, kuhu paigutame lehekülgi nii naiste- kui meestepiltide jaoks. Õpime töötama tumeda paberiga. Mõned lehed proovime teha ilma tüüpiliste naiselike kaunistusteta. Vestleme väljalõigetest ja nende kasutamise võimalustest albumites. Kombineerime Maja Design ja BoBunny viimaseid paberikollektsioone.

Lõpptulemusena saame rõngasköites pehme, linase kaanega albumi 5 lehega (10 leheküljega) koos erinevate lisaelementidega.

 

Töötuba kestab terve päev (7-8 tundi) ühetunnise vaheajaga. Hind 89€ (sh ettemaks 40€)